נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 סיפור לידה של שחר

 

ליווי לידה שחרסיפור הלידה של שחר מתחיל שלוש שנים קודם לכן בלידה של נגה. הגענו לחדר לידה עם פתיחה של שלושה ס"מ בבוקר, קיבלתי אפידורל ומאותו הרגע, להפתעתי, הרגליים היו משותקות ולא יכולתי לזוז. כל מה שלמדנו בקורס הכנה ללידה של הקופה פרח לנו מהראש. המיילדת נכנסה מדי פעם ואמרה לי שעלי לזוז יותר, להיות בתנועה, ויצאה לבדוק לידות אחרות. קצת התביישתי אז רק שכבתי שם וחיכיתי שהדברים יתקדמו מאליהם. בלילה חתמתי כבר על הסכמה לניתוח קיסרי ונכנסתי לחדר ניתוח עם פתיחה של שלוש וחצי- ארבע. אחרי הלידה ליוותה אותי התחושה שלא באמת ילדתי את נגה, לא הייתי שם ולא הייתי מעורבת. תחושת החמצה.


בהריון עם שחר ידעתי שאני רוצה וזקוקה לדולה, שתכוון אותי, שתתמוך בי ובבעלי, ותעזור לי לזוז ובעיקר לא להרגיש לבד עם תהליך הלידה. בפגישת ההיכרות עם נעמה גבאי הרגשתי כימיה מיידית ואהבתי את הפילפליות שלה וחוש ההומור שלה. כרפלקסולוגית בעצמי, אהבתי גם את סל הכלים העשיר שלה: שיאצו, רפלקסולוגיה, אבנים, הומאופתיה, נשימות, דמיון מודרך ועוד ועוד.


הלידה של שחר התחילה בירידת מים ואשפוז להשגחה בבית חולים. נעמה הגיעה לעשות לי טיפול מקדם צירים והשפעתו היתה מיידית- תוך כדי הטיפול נפקעה כמות גדולה נוספת של מי שפיר והמרווח בין הצירים הצטמצם. למחרת בדקו אותי ומצאו פתיחה של 4 וחצי ולחדר לידה. מיד לקחתי אפידורל כי בטחתי בנעמה שתעבוד איתי ותקדם את הלידה על אף השיתוק הצפוי ברגליים.


וכך היה. יחד עם בעלי היא הזיזה ונענעה אותי בטכניקות שיאצו, עשתה לי טיפולי רפלקסולוגיה והשקתה אותי בתמציות הומאופתיות. שאלה כל הזמן איך אני מרגישה והאם יש שינוי בתחושות שלי, כל דבר קטן, והתאימה את השיטות והתמציות שלה לדיווחים שלי. הפתיחה שלי הלכה והתקדמה- סנטימטר בשעה והמיילדות היו מרוצות מהקצב. היתה תחושה ברורה שהמיילדות מקבלות את נעמה בשמחה כאשת מקצוע כמותן, וחשות איך היא מסייעת לי לקדם לידה ומשחררת אותן ללידות אחרות. כל פעם שהצוות הרפואי נכנס ודיבר במונחים רפואיים לא מוכרים- נעמה הבינה במה מדובר ובנתה טיפול תנועתי בהתאם לכך, ההתקדמות המשיכה, ולפיכך גם האופטימיות של כולנו נשמרה.


לקראת לילה הגענו לשלב הלחיצות, היה לי קשה ללחוץ- נגמר לי הכוח. לבקשתי הרופאים נתנו לי הזדמנות ללחוץ שעה נוספת. נעמה גייסה את כוחותיה ועבדה באופטימיות ובמרץ כפול ועדיין התינוק נשאר גבוה באגן. חתמתי על הסכמה לוואקום, נעמה ביררה איתי איך אני מרגישה עם זה. הסברתי לה שאני כל כך מרוצה שהגעתי לפתיחה מלאה ואחר כך ללחיצות ושאין לי כוח ללחוץ יותר, ואני שלמה עם ההחלטה ללידת וואקום. העיקר שזה לא קיסרי, רק לא קיסרי שני... נעמה קיבלה את זה והרגשתי שהיא מבינה איך עבורי זו בכל זאת הצלחה לידת וואקום.


שחר נולד בחצות ובעלי סיפר לי אחר כך שכאשר המיילדת דיווחה שהכל בסדר והצליחו ליילד בוואקום ולא בקיסרי, איך נעמה קפצה מאושר בחדר ההמתנה ושמחה כל כך עבורנו.
הלידה של שחר היתה חוויה מעצימה ומתקנת ואני ממליצה על נעמה גבאי מכל הלב ובחום רב! 

 

סיפורי לידה

 

קריאה מומלצת לאישה בהריון:

 

זקוקה למגע תומך בהריון? רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

מה יכול להועיל לך בלידה? רפלקסולוגיה כעזר בלידה

 

למדי כיצד דולה מסייעת לך: חשיבותה של דולה בלידה

דברים שכדאי לדעת על שליה: הכל על שליה

 

הלידה מנקודת מבט של התינוק: חווייתו של תינוק בלידה

למדי עוד על הרגעים הראשונים עם תינוקך: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

 

על שירות ליווי בלידה: דולה

קורס הכנה ללידה פרטי: הכנה ללידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי