נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 סיפור לידה של ליאת, יוסי ומיקה

מיקה רוזן (ליווי לידה)

 

הדימוי הכי קרוב שאני יכולה לחשוב עליו בניסיון להמחיש משהו מן החוויה הוא "המפץ הגדול": התכוננות גדולה של כל משאבי הטבע לקראת אירוע מכונן, התארגנות שלמה של הגוף, הנפש והיקום לקראת רגע עצום, התכנסות והתכווצות בכל המובנים של היש והקיים – לקראת מפץ אלוהי. שינוי טוטאלי שאין ממנו חזרה. עולם חדש נברא.
אני לא אדם דתי, כמו גם לא בקיאה ברזי בריאת היקום ה"מדעית", אך אם יכול להיות שילוב של בריאה אלוהית והמפץ הגדול – שם הוא נמצא - בלידה. גוף ונפש באים אל העולם.
וכך נראה הרגע המושלם בחיי.

נעמונת יקרה,
קיבלת ממני כבר מכתב תודה, אבל אכתוב פה שוב למען יראו ויקראו: תודה על זכות ענקית להכיר אותך. את פשוט מקסימה, ואין מילים להודות על השליחות שאת עושה, ועל החיוך הרחב שמחולל פלאים.
הספיק לנו לראות תמונה אחת שלך בכתבה שהתגלגלה לידינו בשביל להתחבר אלייך ממבט ראשון – החיוך הענק שלך הסגיר את הלב הרחב שמאחוריו, ועשה את שלו. ואנחנו אנשים שמאמינים בחיוכים...

בקורס ההכנה ללידה שמעתי משפט חכם: "אישה יולדת כמו שהיא חיה את חייה".

מאד התחברתי למשפט הזה, ואני חושבת שגם הצלחתי ליישם אותו בלידה. ואפילו עם חיוך ( :

אני מאמינה כי בשום סיטואציה בחיים לא ניתן באמת לשלוט עד הסוף.
הרי יש כל כך הרבה גורמים משפיעים...
חלק יקראו לזה אלוהים, חלק יקראו לזה גורל או מזל, וחלק יראו בזה פשוט התנהלות אירועים ארעית. כך או כך העובדה הנתונה היא שלא ניתן לשלוט בכל, גם כשנדמה לנו שהשליטה בידינו. לא ניתן לצפות אייך יתנהלו הדברים עד תומם,
וגם כשניתן לצפות- את ההרגשה שלנו בזמן התנהלותם בטח שלא ניתן לחזות, ובטח ובטח כשמדובר בחוויה כה עוצמתית ומורכבת כמו לידה.

הגעתי ללידה בהחלטה לנסות את הדרך הטבעית, עם כמה שפחות התערבויות.. בתחושה של 'נראה מה יהיה'. הדבר שהפחיד אותי יותר מכל היה התערבות שלא לצורך. פחדתי מחתך יזום, פחדתי ממתן פיטוצין לזירוז, פחדתי מפקיעת מי שפיר מלאכותית, פחדתי ממתן עירוי רציף שלא לצורך, ובעצם כל מה שהזכיר חוויה 'רפואית' הלחיץ אותי מראש. לכך עזרו שיחות ההרגעה המקדימות עם נעמה וגם סוג של החלטה פנימית לבוא ללידה הזו בגישה חיובית ובריאה, ולא לתת לפחדים להשתלט.

בתחילת הלידה שאלה אותי המיילדת אם אני רוצה אפידורל. עניתי שלא, ובזה תם הסיפור. להפתעתי (יאמר לזכות המערכת) אף אחד לא הציק לי יותר מדי בעניין. במבט לאחור – לא הייתי משנה דבר בהחלטה הזאת. אני יודעת עכשיו, בדיעבד, שאם הייתי לוקחת אפידורל הלידה הזאת הייתה מסתיימת עם התערבות מאסיבית מיותרת. שעתיים של צירי הלחץ (הגוגית הקטנה קצת סירבה לצאת) היו מתישות נורא, אך אין לי צל של ספק, כי ללא תחושת הצירים, שמכוונת את הלחץ למקום הנכון ובעוצמה הנדרשת, הייתי מסיימת עם לידת ואקום או אפילו ניתוח קיסרי. קשה להתווכח עם הטבע - הוא יודע הכי טוב. אני שמחה שבחרתי בדרכו והקשבתי לגוף שלי. הוא נתן לי הזדמנות מופלאה ללמוד כל ציר ולהכין את עצמי לבא אחריו. יצאו ממני קולות ושירים שעזרו להתמודד, ניצלתי את נפלאות כדור ה"פיזיו", ופשוט נתתי לעצמי "להיות שם" עד הסוף. להקשיב לגוף..ולדעת שהכול מכוון למקום טוב ובריא.

ואם לחזור למשפט המצוטט לעיל – מיליון דברים קטנים שלא צפיתי מראש קרו במהלך הלידה. המרכזי שבהם היה החיבור הרציף למוניטור. לקטנה שלי היו ירידות בדופק בכל ציר, מה שהלחיץ מאד את הרופאים ואותנו.. לא נתנו לי להתנתק ולו לרגע מהמוניטור המעיק, ולבסוף אף החדירו מוניטור פנימי. עוד שלב שלא צפיתי היה השלב המכריע של הלחיצות, שנמשך שעתיים שלמות, והוביל לתשישות גדולה ולתסכול ש'אולי אני לא מסוגלת לעשות את זה'.. ולמרות הכול- אני לא רואה בנקודות האלה קשיים. אני רואה בהן סוג של 'מכשולים מחשלים' בדרך למקום חיובי וטוב. כל ציר היה מלווה בכאב טוב ומכוון. בין הצירים אפילו מצאתי את עצמי שרה יחד עם בן זוגי המדהים. נושמת.. שרה... אוגרת כוחות לציר הטוב הבא.. ובסוף .. היא יצאה!
נו טוב.. כולם יוצאים בסוף, עוד לא שמעתי על כאלה שנשארו בפנים... אבל היא יצאה ללא שמץ של התערבות. בדיוק כמו שרציתי.

לא הייתי משנה כמעט כלום בהתנהלות החוויה המדהימה הזאת.
התחלתי עם חוסר מילים, ואני מסיימת עם מילה אחת שעולה לי : "וואו". הפלא הזה קרה. הנס, הקסם, הדבר העצום הזה. בתי הבכורה: ברוכה הבאה לעולם!

באיחולי חווית לידה מעצימה וטבעית לכולן,
ליאת, מרץ 2009.

 

סיפורי לידה

 

קריאה מומלצת לאישה בהריון:

 

זקוקה למגע תומך בהריון? רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

קראי על קורס הכנה ללידה פרטי: קורס הכנה ללידה

מה יכול להועיל לך בלידה? רפלקסולוגיה כעזר בלידה

למדי כיצד דולה מסייעת לך: חשיבותה של דולה בלידה

 

כיצד רפלקסולוגיה יכולה לעזור לך עם היפוך עובר? היפוך עובר

דרך טבעית לסייע בהתחלת הלידה: זירוז לידה

 

דברים שכדאי לדעת על תוכנית לידה: תוכנית לידה

הלידה מנקודת מבט של התינוק: חווייתו של תינוק בלידה

למדי עוד על הרגעים הראשונים עם תינוקך: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

קראי עוד על דולה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי