נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 סיפור לידה של ענת, שלום ומאי

מאי זיצר (ליווי לידה)נעמה היקרה,

לא האמנתי שיגיע היום בו אכתוב את סיפור הלידה שלי, הייתי בטוחה שאמות לפני כן... הגעתי אלייך דרך האינטרנט ללא כל המלצה, מפוחדת ומבוהלת מתהליך הלידה ובכלל מההיריון עד שהגעתי לחודש מתקדם רק אז הבנתי מה "עשיתי" לעצמי. הייתי בסוג של הכחשה... לאחר שיחת היכרות איתך יצאתי קצת רגועה אבל מהר מאוד זה עבר, הייתי צריכה אותך לידי כל הזמן כמו עירוי...

 

...אבל המרחק עשה את שלו, נסעתי הביתה לרומניה כולי במחשבות מה לעשות ואיך אני יוצאת מהסיפור הזה עם כמה שפחות טראומות, כל היום חפרתי באינטרנט איך ניתן ללדת ללא כאב, שהרי אני גם כך רדופת פחדים ולאורך כל ההיריון לקחתי על עצמי אחריות כבדה ונמנעתי מכל הבדיקות שכרוכות במחטים. ואת יקרה שלי, לא שפטת אותי אלא בדיוק להיפך- תמכת לאורך כל הדרך ונתת את התחושה שהטבע יודע לעשות את שלו ונתת לי להאמין בכך. עד היום אמא שלי אומרת לי "איך הקטנה הזו הצליחה להשתלט עלייך", היא יודעת איזו חיה הבת שלה הופכת להיות כשכואב לה!!

 

הכנת אותי לכול תרחיש שיקרה בחדר לידה וזה עזר לי להתמודד מול הצוות הרפואי, שלפעמים מתערבים שלא לצורך. היינו חזקות ולא וויתרנו, אלמלא החלוק המזעזע של בית החולים, הייתי חושבת שילדתי בבית. מדהים איך שלא מתערבים הכול יוצא כמתוכנן. לא אשכח איך צמיד אמרת "מה שנכנס חייב לצאת" ואני תמיד אמרתי "אוקי ייצא, השאלה איך??" ואת תמיד אמרת "בדרך הכי טבעית שאפשר!!". היום בדיעבד כל כך צדקת, הייתי צריכה חיזוקית, להאמין בעצמי שאני יכולה ללדת ואת היית שם כדי לתת את אותה מנת חיזוק יום יום שעה שעה. עד לרגע יציאת בתי היקרה, מכרתי לעצמי לוקשים ומנטרות שאני יכולה ללדת בצורה טבעית, אך בלעדייך זה לא היה קורה.

 

לאורך כל שעות הצירים הראשונים הייתי יחסית חזקה ולא נשברתי, אך עם הגיעם של החזקים יותר נשברתי ורציתי למות, צעקתי "ניתוח, לא יכולה יותר" ואת לחשת באוזניי "הנה זה נגמר" וזאת שוב ושוב וכך אחרי 4 שעות בבית החולים יצאה מאי לאוויר העולם, יפה ומושלמת בדיוק כמו שתיארת. ביקשת שאדבר איתה במהלך ההיריון, אבל אני לא דיברתי פשוט איימתי שאן יכאב לי אני אתחשבן איתה כשהיא תצא... אבל ילדתי המקסימה ידעה מה לעשות ויצאה כמו ענקית!! הטיפולים שהענקת לי במהלך ההיריון חיזקו אותי נפשית למרות החוסר וודאות בהליכה אל הלא נודע, מילאת אותי באנרגיות חיוביות. מצאתי את עצמי מטיפה ללידה טבעית במהלך ההיריון ונתקלתי בתגובות "חכי חכי, נראה אותך בציר הראשון", ואת, מתוקה שלי, עזרת לי בדרכך להראות לכולן, לכל הנשים עם הסיפורי אימה, שאפשר גם אחרת.

 

לא יודעת איפה הייתי קוברת את עצמי מהפדיחות אם זה לא היה נגמר כך... אני יכולה להמשיך ולמלא ספר שלם עלייך, נעמה יקרה, ואין מספיק מילים בשפה העברית לומר תודה על הדרך בה עזרת לנו, לי ולשלום, להביא את מאי לעולם מבלי שתיגרם לה שום טראומה. את תמיד תישארי בליבי ואין לי ספק שתלווי אותי גם בהריון הבא שלי. לא אשכח את הטעם של הקפה ששתינו יחד שעה אחרי הלידה בחדר לידה עם רגל על רגל, סוג של חוויה.

 

תודה תודה תודה ועוד מליון פעם תודה.

שלום, ענת ומאי.

 

סיפורי לידה

 

קריאה מומלצת לאישה בהריון:

 

זקוקה למגע תומך בהריון? רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

קראי על קורס הכנה ללידה פרטי: קורס הכנה ללידה

מה יכול להועיל לך בלידה? רפלקסולוגיה כעזר בלידה

למדי כיצד דולה מסייעת לך: חשיבותה של דולה בלידה

 

כיצד רפלקסולוגיה יכולה לעזור לך עם היפוך עובר? היפוך עובר

דרך טבעית לסייע בהתחלת הלידה: זירוז לידה

 

דברים שכדאי לדעת על תוכנית לידה: תוכנית לידה

הלידה מנקודת מבט של התינוק: חווייתו של תינוק בלידה

למדי עוד על הרגעים הראשונים עם תינוקך: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

קראי עוד על דולה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי