נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

מאת נעמה גבאי

 

ישנם אנשים הסובלים מכאב כרוני או מחלה כרונית בגופם. כאב כרוני עלול ללוותם שנים רבות, ולהפוך לשגרת יומם ולחלק מחייהם. רבים התרגלו לחיות עם כאב, עם מחלה כרונית, מתוך הכנעה ומחשבה שאין פיתרון למחלה, וצריך פשוט ללמוד לחיות עם זה.

 

אין הכרח לסבול כאב כרוני ואין הכרח להשלים עם קיומה של מחלה כרונית. לרפואה משלימה יש פתרונות לריפוי מחלה וכאב משורשם. אחד הפתרונות הם טיפול רפלקסולוגיה.

 

לפני שפונים לרפואה המשלימה, רצוי לברר: עד כמה חזק הרצון להירפא?

על פי תפיסת רפואה משלימה בשונה מרפואה קונבנציונאלית, האחריות למחלה ולכאב היא בידי האדם ולא בידי הרופא. האדם מחויב כלפי עצמו בריפוי, לא הרופא.

 

מקובל לחשוב כי אלו המעדיפים לחיות עם כאב כרוני, יש להם צורך בתועלת ורווח שזה מספק: קבלה של אמפתיה וסימפתיה מהסביבה, קבלת "הנחות" מפעילויות שונות בשל מוגבלותם וחוליים, קבלת תשומת לב והבנה למצבם הרע, תמיכה אמפתית בשל היותם "קורבנות" של מחלה שתקפה אותם "פתאום ללא סיבה".

 

התפיסה ההולסטית היא שלחיות עם מחלה כרונית או כאב כרוני, זו דרך מניפולטיבית להשיג אהדה ו"הקלות" מהסביבה. מאחר ומחלה כרונית עוזרת לאדם להסתתר מאחורי תווית של קורבן, ונותנת לו לגיטימציה להרגיש מסכן וחלש. לעתים נוח לאדם לחלות או לסחוב עימו כאב מאשר להתמודד עם שינוי או לקבל מצב מסוים בחייו.

 

מחלה או כאב הינם תוצאה של מצב שלילי שאפשרנו לו להשפיע על חיינו. לכל מחלה כרונית ולכל כאב יש סיבה. הרפואה המערבית מסבירה את הסיבה למחלה ברובד הפיסי, ונותנת פתרונות להקלה של הסימפטומים אך לא לפיתרון שורש הבעיה. רפואה משלימה מאבחנת את שורש הבעיה, ונותנת בידי האדם כלים לריפוי המחלה או הכאב.

 

מהם הגורמים לכאב או מחלה כרונית?


מתחים, לחצים, כעסים, עצב, תסכול, מירמור, מרירות, שפיטה, ביקורת, תלונות חוזרות ונשנות, נרגנות, התנגדות לשינויים, מלחמת הישרדות יומיומית, עימותים, ויכוחים, בכי מתמשך, שתיקה זועפת, "שמירה בבטן", האשמה עצמית, האשמה כלפי אחר, פרפקציוניזם, וכיוצא בזה.

 

אחת השיטות לטפל במחלה כרונית או כאב כרוני היא רפלקסולוגיה.

 

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוליסטית טבעית, שרואה את האדם כשלם ומושלם. ברפלקסולוגיה ההתייחסות היא מערכתית כוללת על כל מרכיבי האדם: פיסי, רגשי, נפשי, מנטאלי, מתוך הבנה שכל מרכיב משפיע ומושפע ממשנהו, ואין להסתכל על מרכיב אחד מבלי לראות את התמונה הכוללת.

 

במה רפלקסולוגיה עוזרת?


רפלקסולוגיה, כמו כל שיטת ריפוי הוליסטית, יכולה לעזור בריפוי של כל מחלה כרונית או כאב כרוני, ביניהם: כאבי גב, דלקות שתן, סוכרת, לחץ דם גבוה/ נמוך, בעיות עיכול- עצירות, מעיים רגישים, אולקוס (כיב קיבה), קרוהן, גידולים שפירים, מיומות (שרירנים ברחם), ציסטות, אסטמה, ברונכיטיס, דלקת בנרתיק, פטרת, קנדידה, שחלות פוליציסטיות, אנמיה, מחסור בברזל, בצקת, בצקות, נפיחות ברגליים, בעיות במפרקים, אוסטיאופורוזיס, בעיות עור למיניהן: פסוריאזיס, קילופים בעור, אקנה, פצעים בעור, יבלות, ועוד...

 

רפלקסולוגיה אינה שיטת קסם, ואינה מתיימרת להעלים מחלה או כאב בהינף יד. רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול היוצרת תהליך ריפוי עמוק בתוך גופו ונפשו של האדם. כאשר מטופל מסכים לקחת חלק פעיל בתהליך הריפוי, ויש לו רצון לקחת אחריות על חייו אז הדרך לריפוי פתוחה בפניו.

 

רפלקסולוגיה מאפשרת ריפוי פיסי, רגשי ונפשי שלם, מתוך מקום של ניקוי ושינוי: ניקוי פסולת מיותרת וניקוז רעלים, שחרור רגשות שליליים, שינוי מחשבתי, והסתכלות מחודשת על החיים.

 

העיזו לשחרר את הישן שאין לכם בו עוד צורך, ותנו לחדש לרענן את חייכם באהבה.

 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי