נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

מאת נעמה גבאי

 

רפלקסולוגיה עוזרת במצבים שונים של בעיות במערכת העיכול: פעילות מעיים איטית, נפיחות בבטן, עצירות, חסימת מעי, אולקוס (כיב פפטי), קרוהן, קוליטיס, שלשולים, הקאות, צרבות, חומציות בקיבה, מעי רגיז, כאבי בטן כרוניים ועוד...

   

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול יעילה, מקצועית, נעימה ולא חודרנית, המאפשרת תהליך ריפוי טבעי של הגוף, ללא תרופות, תוספים טבעיים וחומרי עזר מלאכותיים.

 

מאמר זה נותן סקירה על עצירות ודרכי הטיפול ברפלקסולוגיה.

 

מהן הסיבות להיווצרות עצירות?

עצירות יכולה להיגרם מסיבות שונות: תזונה לקויה, מחסור בשתיית נוזלים ובעיקר מים, אכילה בשעות מאוחרות, העמסת מזון מיותר על הגוף, התאפקות כמו התעלמות מהצורך ללכת לשירותים או דחיית העניין עד ההגעה לבית. בנוסף לסיבות אלה, ישנן סיבות רגשיות שמשפיעות על מערכת העיכול וגורמות לעצירות.

 

סיבות רגשיות לעצירות כוללות קושי להביע רגשות בגלוי, סגירות וביישנות, קושי לשחרר החוצה דברים שאינם משרתים אותנו יותר, התעסקות בטפל ולא בעיקר, קושי לעכל מצבים שונים בחיינו, קושי לעכל שינויים. עצירות הינה מעצור שאנו יוצרים בגופנו, חסימת של רגשות, פסולת ושאר דברים: "קשה לי לעכל את זה", "אני לא מעכל את זה", "אני לא אוכל (=מקבל) את זה". כך אנו לא מספיקים ליהנות מחוויות בחיים, מאבדים את העיקר, ונשארים ללא אנרגיה וכוחות לפעול.

 

כיצד נגרמת עצירות?

מערכת העיכול בנויה משרירים טבעתיים שמניעים את המזון בעזרת גל התכווצות המתקדם לאורכה, ונקרא פריסטלטיקה. גלי הפריסטלטיקה הם שמניעים את המזון לאורך כל צינור העיכול. כאשר יש לנו קושי לעכל מזון או מצבים שונים בחיינו, אז מערכת העיכול מתחילה להיחלש, המזון מתפרק באיטיות רבה, וכך נתקע במעיים למשך זמן ארוך מהרגיל. במקרים חמורים יכולה להיווצר חסימת מעיים, או עוויתות שגורמות לכאבים חזקים.

פתרונות שונים שמציעים לנו כגון: חוקן, משלשלים למיניהם - תרופות, תה סנה, גורמים לתלות של מערכת העיכול. המעיים מתרגלים לכך שהמשלשלים עושים את פעולתם, וכך משתבשת עצמאותם ויכולתם להפעיל את גלי הכיווץ (פריסטלטיקה). בסופו של דבר מערכת העיכול תאבד את כושרה לפעול, תהפוך עצלה, ושנים של תלות במשלשלים יגרמו לכך שתתנוון ולא תעבוד כלל. במצב כזה לא יהיו פתרונות קלים לריפוי.

 

איזה נזקים עלולה עצירות לגרום?

היחלשות רצפת האגן בעקבות מאמצים נשנים בעת היציאות, לחץ מיותר על פי הטבעת ועל שריר הפרינאום. לחץ יומיומי מוגזם במשך שנים עלול לגרום להרפיית שרירי רצפת האגן, להחמרת העצירות, ובמקרים קיצוניים לחוסר שליטה על הסוגרים במתן צואה. תוצאות חמורות נוספות עלולות להיות: סדק בפי הטבעת, טחורים, אי שליטה במתן שתן או צניחת אחד מאברי האגן. כדאי לטפל מיד בבעיית העצירות, ולמנוע החמרת המצב.

  

כיצד רפלקסולוגיה עוזרת במקרים של עצירות?

רפלקסולוגיה עוזרת להפעיל את גלי ההתכווצות של המעיים (פריסטלטיקה), מגרה ומפעילה את שרירי המעיים לעבודה. רפלקסולוגיה עוזרת בפירוק המזון ובהוצאת פסולת מיותרת מהגוף, מחזקת את מערכת העיכול, ומעודדת אותה לעבוד באופן עצמאי. רפלקסולוגיה אינה גורם לתלות, אלא להיפך: מחזקת את השרירים הטבעתיים, ומזכירה לגוף את עבודת פירוק ועיכול המזון. רפלקסולוגיה נוגעת גם ברבדים רגשיים, ועוזרת לשחרר החוצה רגשות חבויים, ודברים טפלים שאינם משרתים אותנו יותר. רכות המגע על כפות הרגליים, האווירה הנעימה והאישית בה מתבצע הטיפול, עוזרים לשחרר החוצה דברים מיותרים, שמכבידים על הבטן.

  

כיצד ניתן להקל על מערכת העיכול?

כמו כל איבר בגופנו גם מערכת העיכול זקוקה למנוחה. זאת על מנת שתוכל לאגור כוחות ואנרגיה לפרק את הארוחה הבאה. אין צורך להעמיס על המערכת, יש לאפשר לה לנוח מספר שעות ביממה. ראו דוגמא בשפה האנגלית למילה "ארוחת בוקר", פירושה: Breakfast, כלומר שבירה של צום הלילה: break the fast.

 

לעיתים, צום של יום או יומיים (מלווה בהרבה שתיית מים) יכול לשחרר את העצירות. כך מערכת העיכול יכולה להתרכז במזון התקוע, ולדחוף אותו החוצה מהגוף. צום עוזר לנקות את הגוף מפסולת מיותרת. לפעמים לאכול מעט זה הרבה. אין צורך לדחוף לגוף אוכל מתוך כוונה שהוא יעזור להוציא את מה שכבר תקוע, זה מיותר. כאשר מעמיסים על מערכת העיכול, היא צריכה להתמודד בשתי חזיתות: לפרק ולעכל את האוכל שזה עתה נכנס לגוף, ולנסות להוציא החוצה את הפסולת התקועה בגופנו. כך אנרגיית העיכול נחלשת, ומזון חדש שנכנס פנימה מעמיס על מערכת העיכול ומתקשה לצאת החוצה.  

 

מדוע רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול יעילה וטובה לבעיות עצירות. רפלקסולוגיה עובדת בצורה יסודית על כל חלקיה של מערכת העיכול ועל איברים נוספים המשפיעים ומושפעים ממנה. רפלקסולוגיה מגרה לפעולה, מעודדת ומחזקת את המערכת לעבוד באופן עצמאי. רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול טבעית, נעימה, נוחה ולא חודרנית. אינה יוצר תלות של מערכת העיכול בגורמים חיצוניים. מספר טיפולי רפלקסולוגיה יכולים לשחרר ביעילות מעמסה מיותרת מהגוף.

 

צרי קשר לטיפול רפלקסולוגיה

מחירון טיפולים

 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי