נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

מאת נעמה גבאי

 

 

מאמר על כאבי גב מנקודת מבט הוליסטית וכיצד רפלקסולוגיה מועילה לשחרור כאבי גב.

 


 

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול יעילה וטובה לאנשים הסובלים מכאבי גב. רפלקסולוגיה נותנת מענה לכאבים כרוניים ואקוטיים: "גב תפוס", שרירים מכווצים, שרירים נוקשים, דחיסת חוליות עמוד השדרה, בלט דיסק, בקע דיסק, פריצת דיסק, כתף קפואה,כאב גב תחתון, סיאטיקה, וגם כאבי ברכיים שנובעים מבעיות בגב.

 

רפלקסולוגיה מעניקה תחושת הקלה וקלילות, עוזרת בתהליך הריפוי של כאבי גב, מביאה לידי שינוי פיסי ואנרגטי במקום הכואב, ומכניסה אנרגיה חדשה ורעננה של ריפוי לגוף ולנפש.   

 

כיצד מתחילים כאבי גב?

הגב הוא מרכז התנועה והיציבה של הגוף. הוא מספק לנו את התמיכה להמשיך קדימה בחיינו.

 

כאבי גב מתחילים כאשר אנו מדחיקים דברים ומשליכים על הגב את כל מה שאנו לא רוצים להתעסק ולהתמודד איתו. הדחקה יוצרת עומס פיזי, רגשי ונפשי, שמקשה על הגב לתפקד בחיי היומיום. מאוד נוח לזרוק דברים אחורה ל"מחסן" ולחשוב שבבוא הזמן נטפל גם בהם. בינתיים הם מצטברים ונערמים, צוברים אבק ולכלוך, עד שאין מקום לדברים נוספים, וחייבים להתחיל לנקות ולסדר... כך גם גופנו: הגב מאותת לנו על ידי כאב שאין הוא יכול להמשיך ולסחוב את כל מה שזרקנו עליו.

 

הגב זקוק לאוורור, לגמישות, למרווח נשימה, לגדילה, לצמיחה כלפי מעלה. כאשר נערמים עליו דברים בלתי רצויים, הם מתקבעים בגב, הופכים אותו לנוקשה ופחות גמיש, דוחסים ולוחצים את החוליות כלפי מטה, מכווצים את השרירים, נוצר בלט דיסק (פריצת דיסק), חוליה ניתקת ממקומה, "פתאום" אנו מוגבלים בתנועה וחשים כאבי גב בלתי נסבלים.

 

מקורם של רוב כאבי גב ובעיות בגב אינו נעוץ בגורם חיצוני כלשהוא, אלא תוצאה של משהו שהאדם עושה לעצמו והאופן בו הוא משתמש בגופו. מספיק שאדם מרגיש על כתפיו אחריות גדולה ורבה, שאין לו תמיכה מספקת והוא מתמודד לבד מול בעיות, שהוא צריך לדאוג לדברים רבים ואין בידיו את הזמן או היכולת לכך, אז ירגיש כאבי גב. התבוננות פנימה והקשבה למה שאנחנו זקוקים באמת, יעזור לשחרר החוצה את "השדים", לפרוץ את המחסומים והחסימות שיצרנו על גבנו.

 

לזה נוסיף שימוש לא נכון בתנועות גוף, כמו: כיפוף הגב, פעילות ספורטיבית לא מבוקרת, ישיבה שלוחצת על עצם הזנב, עמידה שפופה, ישיבה מרובה מול מחשב בכתפיים שמוטות וגב עגול, והנה יצרנו עומס מיותר על החוליות ואימצנו את שרירי הגב לשווא, ושוב פעם כאבי גב.

 

עמוד שדרה הוא עמוד התווך של הגוף, צינור הארקה ראשי, שמשפיע ומושפע מכל האיברים בגוף. בעיות שמתחילות בחלק התחתון של הגוף, מכפות הרגליים עד מרכז האגן, כמו: צליעה, שברי הליכה, הליכה מרובה על נעלי עקב (שמקצרת את גיד אכילס), חלוקה לא שווה של משקל על כפות הרגליים, איחוי לא טוב של עצם שבורה, דלקות ברכיים ועוד, ישפיעו על עמוד שדרה ויגרמו לכאבי גב. מכאן "שרשרת הכאב" עלולה להמשיך ולהקרין למרכז העשייה והביטוי של הגוף: שכמות, כתפיים, זרועות, ידיים, וגם להקרין למרכז החשיבה: הראש. כך יבואו לידי ביטוי דלקות במפרקי הידיים, דלקות בגידים, כתף "קפואה", כאבי ראש, מיגרנות, לחץ בעיניים, כובד, ערפול, בעיות שיווי משקל ועוד.

 

כיצד רפלקסולוגיה עוזרת?

מפה רפלקסולוגית של הגברפלקסולוגיה לכאבי גב מטפלת במערכת האורטופדית ובמערכת השלד, מכוונת להוצאה וסילוק של עומסים מיותרים, ופותחת את תעלת עמוד שדרה למעבר של אנרגיה נקייה וזורמת. טיפול בכאבי גב מתמקד הן על שרירי גב והן על חוליות עמוד שדרה, במטרה לרווח בין חוליות שנדחסו, לחזק את שרירי הגב התומכים בעמוד שדרה, למתוח בחזרה שרירים מכווצים, ליצור זרימת דם טובה יותר ולהגביר את אספקת החמצן. רפלקסולוגיה מטפלת בכאבי גב תוך תשומת לב לכל חוליה בעמוד שדרה, כך שניתן לאבחן במדויק איזו חוליה כואבת ופגועה, ולטפל בה כראוי.

 

מהלך הטיפול בכאבי גב, גורם לשינוי בדפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות שגורמים לכאבי גב. שחרור דפוסים ישנים וקבלה של דפוסים חדשים, עוזרת לשמור על בריאות הגוף והנפש.

 

יתרונות רפלקסולוגיה לכאבי גב: טיפול מקצועי, יעיל, נעים, מפנק, שמאפשר לאבחן את הסיבה המדויקת לכאבי גב ולהביא לריפוי הכאב. כאשר כאבי גב הם בלתי נסבלים ולא ניתן לעבוד במגע ישיר על הגב, אז טיפול דרך כפות הרגליים הוא פיתרון נוח ויעיל. הטיפול טבעי ואינו חודרני, מטפל בצורה מעמיקה בשורש הבעיה. ניתן לטפל בכאבי גב בדרך טבעית. לא חייבים להגיע למצב של ניתוח או מוגבלות בתנועה ולהיות תלויים במשככי כאב כל החיים. רפלקסולוגיה היא דרך מצוינת לטפל במקור לכאבי גב, ולצאת לחיים חדשים בגב קל וזקוף.

 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי