נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

מאת נעמה גבאי


לשחרר. להרפות.  נשמע פשוט אבל לא תמיד קל לביצוע.

 

הרבה מתקשים להרפות ולשחרר. בטיפולים בקליניקה אני נתקלת במקרים רבים של החזקת שליטה: כף רגל נוקשה ומכווצת, החזקה מתוחה של שרירי הרגל, ברך "נעולה", כפות ידיים מאוגרפות, בית חזה מכווץ, לסתות נוקשות, חריקת שיניים, מצח מכווץ, וכל זה מבלי שהאדם השוכב על מיטת הטיפולים מודע לכך.


אני מבקשת להרפות את הכיווץ, ובתגובה הכיווץ מתחזק יותר. זוהי התגובה האוטומטית של מרבית האנשים להרפיה. מבקשים מהם להרפות, והמוח שלהם נותן פקודה הפוכה: לכווץ. שמתי לב, שגם אלה שרוצים מאוד להרפות, מנסים להניע את כפות רגליהם הנה והנה, כאילו בדרך זו ישחררו וירפו, אך הם עדיין נשארים בשליטה על שרירי הרגל, "נועלים" את השרירים, ואינם מרפים.

 

שליטה היא אחת "המחלות" של התרבות המערבית. אנחנו גדלים לתוך חברה שמעודדת שליטה, אקטיביות, יעילות, חוזק, וכתוצאה מזה גופנו מגיב בהתאם: הוא מכווץ ומתוח. מטלות היומיום התובעניות בחיינו: עבודה, קריירה, בית, גידול ילדים, לימודים, משפחה, חברים, מותירות אותנו במרוץ אינסופי של עמידה מתוחה בלוח זמנים, ומעט מקום להתרווח, להרפות, לנשום נשימה מלאה ועמוקה. בנוסף לכך, מי שמתאמן בחדר כושר או עושה פעילות אירובית, נוטה לשמר את מצב גופו המתוח והמכווץ.

 

מהי שליטה?


שליטה היא פעולה אקטיבית, בה האדם מוציא לפועל את הרצון שלו. שליטה היא ביטוי מדויק של הרצון באמצעות פעולה, מחשבה או רגש. כאשר מתאמצים להיות בשליטה, נאבקים, מתנגדים, נלחמים, אז אין זו שליטה, אלא פחד מחוסר שליטה.


שליטה מלאה מגיעה מתוך ביטחון מלא במי שאנחנו: ביטחון בגופנו, במחשבותינו, ברגשותינו. כאשר מרגישים ביטחון בשליטה, אז אפשר להיות גם בהרפיה. אדם שתופס שליטה, ונאחז בה בכוח, אינו מרגיש בטוח להרפות ולשחרר. הוא חושש ופוחד לאבד את השליטה, להיות במצב של חוסר אונים.

 

החיבור בין מצב של 'חוסר שליטה' למצב של 'חוסר אונים' הוא מאוד חזק בחברה המערבית, כשלמעשה חיבור זה הוא תבנית התנהגותית ומחשבתית מוטעית מיסודה. חוסר שליטה או ליתר דיוק, אי שליטה (שחרור) באה מתוך שליטה מלאה. אלה הם שני צדדים של אותו מטבע: שליטה ואי- שליטה. כמו שאין אור בלי חושך, אין טוב בלי רע, אין גבוה בלי נמוך, כך אין שליטה בלי הרפיה.

 

כדי להיות באיזון גופני, רגשי, נפשי, מנטאלי, צריך לחוות את המצב המנוגד לפעילות היומיום שלנו: לחוות הרפיה ושחרור.

 

מהי הרפיה?


הרפיה היא אי-עשייה, אי- מחשבה, אי-מאמץ. הרפיה היא להיות במצב משוחרר לחלוטין בגוף, במחשבה, ברגש, מתוך ביטחון מוחלט בעצמנו. הרפיה נעשית בכמה רבדים: ברובד השכלי-מנטאלי, ברובד הנפשי, ברובד הרגשי, ברובד הפיסי. שחרור ברובד אחד יכול לעזור בשחרור של שאר הרבדים.

 

רפלקסולוגיה היא דרך אחת להשפיע על כל הרבדים הללו, ולעזור בשחרור והרפיה.

 

כיצד רפלקסולוגיה עוזרת?


רפלקסולוגיה נותנת לאדם אפשרות להרפות. הוא שוכב בנוחות על מיטת הטיפולים, מרגיש בטוח בידיו של המטפל, ומאפשר לעצמו ליהנות מהמגע בכפות הרגליים. רפלקסולוגיה מאפשרת הרפיה מוחלטת של הגוף, של המחשבה, של הנפש.

 

רפלקסולוגיה מאפשרת לגוף לחוות את חוויית השחרור דרך מגע, ללא מילים, ללא פקודות, ללא התניות. רפלקסולוגיה נוגעת בכל אותם מקומות שקשה לשחרר ולהרפות. דרך רפלקסולוגיה בכפות הרגליים, אפשר לעשות "כביש עוקף מוח", ולאפשר לגוף להתמסר לחוויה החושית, להירגע ולהרפות. כוונת הטיפול היא להנחות את הגוף לשחרר שליטה דרך מגע.

 

אי שליטה זה מצב של הרפיה, שחרור, רכות, פאסיביות, אמון מלא בעצמי ובאחרים. שחרור שליטה מתאפשר כאשר מרגישים ביטחון מלא בשליטה. כשמרגישים בטוח אז קל לשחרר ולהרפות. כשיודעים לשחרר ולהרפות, אז קל לקבל בחזרה שליטה מלאה, על הגוף, על הנפש, על החיים.

 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי