נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה מטאמורפיק

מאת נעמה גבאי

 

רפלקסולוגיה בשיטת 'מטאמורפיק', טיפול המתאים למבוגרים, לילדים, ולנשים בהריון. 

מהו טיפול מטאמורפיק?

פירוש המילה מטאמורפיק הוא שינוי. שינוי ברמה הכי עמוקה שיכולה לקרות. למשל: שינוי מגולם לפרפר (מטאמורפוזיס). המטאמורפיק מדבר על שינוי בתבניות התנהגות.

 

ההנחה העומדת בבסיס טיפול רפלקסולוגיה מטאמורפיק היא שכולנו באים לעולם עם תבניות מולדות. תבניות אלה הן אותם רשמים שהעובר קולט מאימו או מאביו בעודו ברחם, ואחר כך מעתיק אותם לחייו הבוגרים. עוברים חווים את ההתכוונות של ההורים, את הרצון שלהם בילד, את המצוקות שלהם, את השמחות שלהם, את כל מה שעובר עליהם במהלך ההיריון. תינוקות שמגיעים רצויים לעולם, כמו אורחים שמחכים לקבלם, מגיעים עם מוכנות גדולה יותר, ונקודת הפתיחה שלהם בעולם טובה יותר. הרעיון ברפלקסולוגיה מטאמורפיק הוא לנקות תבניות התנהגות מולדות, שיוצרות בגוף סימפטומים, כאבים ומחלות.

 

העובר קולט את תבניות ההתנהגות, הרגשות והתחושות באמצעות עמוד השדרה. העובר מקופל בתוך הרחם כשעמוד השדרה מופנה כלפי דפנות הרחם, מתחכך וקולט רשמים מן החוץ. עמוד השדרה הוא איבר יאנגי, מוחצן, דינאמי, דרכו הכול זורם ועובר אל העובר. לכן הטיפול במטאמורפיק נעשה דרך עמוד השדרה.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

טיפול רפלקסולוגיה מטאמורפיק נעשה בחדר טיפולים שקט ומוחשך (לתת תחושה שנמצאים בתוך רחם), ללא מוסיקה, ללא דיבורים. מטפלים במטאמורפיק צריכים להיות בריכוז שקט וממוקד, לנקות את התודעה מכל הפרעה ולשמש כמו אמא אדמה: רכים, מכילים, מגוננים, מקבלים, מזינים. רפלקסולוגיה מטאמורפיק מחברת לעוצמה פנימית מתוך השקט.

 

הטיפול נעשה בשלושה מרכזים בגוף: כפות רגליים, כפות ידיים וראש. שלושת הקצוות של הגוף. כל קצה מחבר את האדם לאנרגיה מסוימת: כפות הרגליים מחברות לאנרגיית האדמה, לקרקע. הידיים מחברות לאנרגיית האש, לעשייה, לביטוי, ליצירה. הראש מחבר לאנרגיית האוויר, לקוסמיות.

 

טיפול רפלקסולוגיה מטאמורפיק עובר על מסלול עמוד השדרה המשתקף ברגליים, בידיים ובראש, במהלכו מוענקת תשומת לב לכל חוליה וחוליה בעמוד השדרה. המעבר על מסלול עמוד השדרה נעשה שלוש פעמים, כדי להעביר את התודעה דרך שלוש רמות: 1. פיסית 2. רגשית 3. מנטאלית. תחושת החזרה הריתמית נותנת הרגשה שאין איום או כל דבר אחר לו צריך להקדיש תשומת לב, זה מאפשר למטופל להירגע ולהרפות. במסלול הראשון על עמוד השדרה המטופל מרגיש את הטיפול מבחינה פיסית, ער לגופו ולתחושותיו. בפעם השנייה יש ניסיון להבין מה קורה, ובפעם השלישית, כאשר יש הבנה שהמסלול חוזר על עצמו, אז הגוף מרפה, כי אין כאן שום איום, והכול חוזר על עצמו. הגוף מרשה לעצמו להרפות ואז התודעה נכנסת לפעולה- זו העבודה העמוקה של המטאמורפיק.

מתחילים בכפות הרגליים עם רגל ימין כדי לחבר את המטופל לזמן הווה. צד ימין מתייחס לכאן והעכשיו, ליחסים שלנו עם החוץ, ליחסים עם העולם. זהו צד הבחירה, הדברים שתלויים בנו. טיפול בימין עוזר להרגיע ולהשקיט את המודע, לנקות את הרעשים היומיומיים שהמטופל מביא איתו לטיפול. צד שמאל מתייחס לשורשים, לעבר, להיסטוריה המשפחתית, למטען הגנטי. הבחירות הן קבועות מראש ואנו צריכים להתמודד עם הקיים. בעבודה על רגל שמאל, אפשר לחשוף תבניות מהעל מודע, לאפשר לרבדים הסמויים להתגלות באור.

 

עקרונות רפלקסולוגיה מטאמורפיק

סט ג'והן הניח את הקווים הראשונים למטאמורפיק. כמטפל חוקר ומתבונן, ג'והן שם לב, שטיפול באזור העקב העלה בקרב מטופליו תכנים הקשורים ליחסים עם האימהות שלהם. דמות האם קשורה לתכנים של אהבה ללא תנאי, קבלה, הכלה, ביטחון, הגנה, הזנה, גמישות, יכולת תנועה. כך נולד "עיקרון האם". טיפול בבוהן העלה תכנים שקשורים לדמות האב בבית. דמות האב קשורה לתכנים של גבולות, מסגרות, מרחב גדילה, משמעת עצמית, נתינה. כך נולד "עיקרון האב".

 

עיקרון האב ועיקרון האם מגדירים שני קצוות בעמוד השדרה. הראש נמצא באוויר, ומשקף את "עיקרון האב". הרגליים מחוברות לאדמה, ומשקפות את "עיקרון האם". הידיים מחוברות לאזור האש, ומשקפות את החיבור לאימהות ולאבות הקדמונים והקדומים.

 

ג'והן חילק את עמוד השדרה לשש תקופות, עיקרון האב בקצה העליון, עיקרון האם בקצה התחתון, וביניהם מחברות ארבע תקופות. יחד יוצרים רצף של שישה שלבים, כאשר כל שלב מכיל בתוכו את השלבים הקודמים:

 

השלב הראשון: השלב הטרום עוברי, שלב שמתחיל עוד לפני היווצרות העובר, בו האנרגיה של האב והאם מתאספות יחד למפגש של זרע וביצית. שלב של התכוונות, שלב אבסטרקטי. מיקום: בכיפה של הבוהן, אזור בלוטת האצטרובל. שלב זה מסמל את היכולת לחשוב ברמה מופשטת, היכולת לדמיין, לחלום, לתכנן תוכניות, יכולת להתחבר למאגר קוסמי של ידע, להתחבר לכוונה, לתודעה. תבנית חיים: קושי בתכנון, קושי בחשיבה מופשטת, קושי בתכנון לטווח הרחוק, קושי לראות דברים בעיני-רוחו.


השלב השני: נקודת ההתעברות, שלב ההפריה. מיקום: בבסיס הציפורן של הבוהן, על חוליה c1, בקו הרוחב של בלוטת ההיפופיזה. שלב זה מסמל את היכולת להוציא אל הפועל, להתחיל תהליכים, להביא את עצמנו לכלל מעשה ופעולה. שלב שמבטא יכולת ביטוי יצירתית, יכולת להתרכז ולהגיע למיקוד. תבנית חיים: קושי להוציא לפועל דברים, קושי להתחיל דברים.


השלב השלישי: שלב הגדילה, התקופה האמבריונלית, העובר מתפתח ברחם בשקט שלו. מיקום: בין חוליות c1 ל T8. השלב בו העובר מתחיל לבסס את עצמו ברחם כדי להתקיים ולגדול. זהו שלב "ההתחייבות". אם לא מתרחשת הפלה טבעית עד חודש שלישי, אז זו התחייבות של העובר להישאר. תבנית חיים: היכולת להתחייב לדברים, למסגרות, למשפחה, לקשר, לעבודה, לבית, לעצמנו. יש אנשים שפוחדים מהתחייבות, שפוחדים לתת הבטחות. אם יש בעיה בהתחייבות אז אנו מבינים שבתקופה זו של ההיריון הייתה בעיה מסוימת, משהו לא זרם כמו שצריך: התחייבות של העובר כלפיי האם או התחייבות של האם כלפיי העובר.


השלב הרביעי: שלב הבעיטות, שלב התנועה. מיקום: בין חוליות T8 ל T10. שלב התקשורת אל החוץ. זהו שלב שהעובר מתקשר עם החוץ, והאימא מתחילה להרגיש את התנועות והבעיטות בתוך רחמה. כאשר העובר זז ובועט ברחם והאם מגיבה בליטוף על הבטן, כמו מברכת אותו "ברוך הבא", אז הוא מרגיש שיש הכרה בקיומו. אבל אם האם איננה מגיבה לבעיטות, ואיננה נותנת תשומת לב מספקת לעובר (יכול להיות שההיריון עדיין לא רצוי, האימא אינה שלמה עם תהליך ההיריון, טרודה בעבודה וכו'), אז יחוש העובר לא רצוי והתעלמות מקיומו. תבנית חיים: תביעת התייחסות לקיום שלי, למעמד שלי בעולם. הרצון להיות נוכח, לתפוס את מקומי בעולם, להגיד "מגיע לי". למשל: אנשים שמנים שמוסיפים משקל כדי שיראו אותם, כדי לתפוס יותר מקום. ילדים בגיל ההתבגרות שמורדים בהוריהם ובסביבה, כדי שישימו לב אליהם, כדי לקבל הכרה.


השלב החמישי: שלב ההבשלה, בו האיברים הפנימיים מבשילים. מיקום: בין חוליה T10 לעצם הזנב. התקופה הכי ארוכה של העוברות, נמשך עד הלידה עצמה. בשלב זה האיברים מבשילים וגדלים, הריאות הן האיבר האחרון שמבשיל לפני היציאה מהרחם, וזה מסמל אורך נשימה- סבלנות. כשלאימא אין סבלנות והיא מנסה להאיץ את סיום ההיריון, בעוד העובר אינו בשל לצאת, אז תיווצר תבנית התנהגות של יכולת דחיית סיפוקים נמוכה, יכולת סבלנות נמוכה, וצורך להבשיל בתוך דברים. לעומת זאת, תינוק שאין לו סבלנות וממהר לצאת מהרחם, הוא אדם שנלהב להתחיל את החיים, לקחת הכול בשתי ידיים, לטעום ולראות מהכול. תבנית התנהגות נוספת: אנשים שלוקח להם המון זמן להבשיל, להגיע להחלטות, לסיים תהליכים, "זה עוד לא הזמן", "אנחנו עוד לא מוכנים", אז זמן ההבשלה ברחם היה ארוך מאוד.


השלב השישי: האחרון, הלידה עצמה. "עקרון האם". מיקום: בין עצם הזנב לגיד אכילס.
הלידה מסמלת תקופה של מעבר, שינוי, יכולת פרידה. כאשר לידה נחוות בתחושות שליליות של פחד, חרדה, חוסר יכולת לשחרר, עיכוב ותקיעות, אז נוצר מחסום בתהליך של מעבר או שינוי בחיים. תבנית התנהגות: אנשים שקשה להם עם שינויים ופרידות, ייצרו בחייהם התנגדות לשינוי, לגמישות, יתקשו לעבור ממקום למקום, לצאת לחיים עצמאיים, או להתקיים באופן עצמאי ונפרד. תינוקות שלא מצליחים לצאת בכוחות עצמם מהרחם, אולי גם האימא אינה רוצה לשחרר. תינוקות שנולדו בניתוח קיסרי, יחוו קושי בקבלת כאב, קושי להתחכך ולהיכנס לקונפליקטים.

 

תהליך טיפול רפלקסולוגיה מטאמורפיק נמשך כ- 12 טיפולים, פעם בשבוע.
רצוי שמטפלים במטאמורפיק יקבלו טיפול מטאמורפיק בעצמם לפחות פעם בחודש, כדי "לשבור" את מעגל האנרגיה.
 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי