נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

מאת נעמה גבאי

אבחון כף רגל

 

הדבר הבולט ביותר בכפות רגליה הוא: ביטוי אישי.

 

ניתן לראות על פי סימנים מסוימים בכף הרגל שהבחורה מסננת היטב דברים שהיא רוצה להגיד, אינה נותנת לעצמה חופש ביטוי מלא.

 

סימנים המעידים על מצב זה:

 

 1. יבלת כרונית על כרית הדריכה בין אצבע 1 לאצבע 2: אזור זה בכף הרגל משקף את איבר הוושט והגרון, דרכם אנו מבטאים החוצה את רגשותינו, רצונותינו, כמיהותינו, תשוקותינו ואת האמת הפנימית שלנו. כאשר אזור זה חסום על ידי עור יבש, קשה ומחוספס (יבלת כרונית) זה יכול להעיד על קושי לבטא את עצמנו כפי שהיינו רוצים, קושי לבטא החוצה את האמת הפנימית שלנו. מראה גם על קונפליקט: יש צורך להגיד משהו אבל בגלל איסור חיצוני או פנימי לא יכולה לבטא זאת. אינה מרגישה שיש לגיטימציה לרגשותיה, לדעותיה.

  מבחינה פיסית: יכול להצביע על קושי בנשימה, אולי סובלת מאסטמה, או לחלופין מצרבות.

 2.  

 3. יבלת כרונית על כרית הדריכה מתחת לאצבע 1 (הבוהן): זה האזור שמשקף את איבר הלב. יובש ועור נוקשה יכולים להעיד על סינון רגשי. מניחה להתקרב עד גבול מסוים, ואינה מאפשרת לעצמה חופש גדול בהבעת רגשותיה. הבחורה שומרת הרבה לעצמה, אינה נותנת להתקרב מידי ולגעת ברגשות העמוקים, אינה חושפת הרבה.

  מבחינה פיסית: יכול להראות על חולשה במערכת החיסונית, אנשים שנוטים יותר לחלות.

 4.  

 5. קווי הרוחב המצויים בקשת כף הרגל (האזור שבין העקב לכרית הדריכה): אלה הם קווים רוחביים שמשמשים מעין "פילטר" סינון. מנסחת היטב את דבריה, וחושבת היטב מה להוציא החוצה במילים. לא נמצא אצלה טעויות של "פליטות פה". עושה סינון לאמת הפנימית שלה, לדברים שהייתה רוצה להגיד.

  מבחינה פיסית: יכול להראות על חולשה של מערכת העיכול. עלולה לסבול מתופעות של עצירות, קושי בעיכול מזון, יציאות (ריקון מעיים) לא סדירות.

 6.  

 7. סימן נוסף שיכול להעיד על חסימה בביטוי האישי הוא: השקע שנמצא מתחת לכרית הדריכה בקו של אצבעות 2 ו- 3 (מקלעת השמש). ניתן לראות את הקו העליון מעל השקע כאילו סוגר את המעבר בין קשת הדריכה לכרית הדריכה. קשת הדריכה מייצג את האזור של הרגשות, הרצונות, "האני הפנימי", ואילו כרית הדריכה מייצגת את אזור הביטוי החיצוני, העשייה, העוצמה האישית, האנרגיה והפעולה. כאשר יש חסימה במעבר, זה מעיד על כך שאנו שומרים בפנים דברים, איננו נותנים לרגשותינו ולרצונותינו לצאת החוצה במלוא עוצמתם.

 8.  

 9. יבלת כרונית בכרית הדריכה מתחת לאצבע 5 ברגל ימין (האזור שמשקף את הכתף): צד ימין משקף את היחסים של האדם עם הסביבה החיצונית בהווה. יבלת ב"כתף רגל ימין" עשויה להעיד על הרגשת עומס, מחויבויות רבות, עשייה לשם "הישרדות", ללא הנאה וסיפוק. מראה גם על טיפוס מאוד אחראי, לוקחת על כתפיה מעבר ליכולתה ולרצונה. יבלת כרונית בכתף יכולה גם להעיד על חסימה בעשייה, אולי אינה עוסקת בעבודה שאוהבת. אינה מביאה עצמה לידי ביטוי מלא בחברה, כפי שהייתה רוצה.

  מבחינה פיסית: יכול להצביע על שרירים תפוסים ונוקשים בשכמה ובכתף, כאב במפרק, ירידה ברמת גמישות של מפרק הכתף, הגבלת טווח תנועה של הכתף.

 10.  

 11. צורת בוהן כצורת פטרייה: מעידה על בחורה מאוד יצירתית, שיכולה לעסוק באומנות, בעלת חשיבה מפותחת, ומסוגלת לחשוף עצמה לגירויים רבים בו זמנית.

  לעומת זאת העור היבש והקשה בצד הבוהן (אזור השתקפות של העורף) יכול להעיד על התעסקות מחשבתית אובססיבית בנושא אחד. הדבר יכול להצביע גם על עקשנות מסוימת, "קשיות עורף", וגם קושי לחיות במסגרות קבועות. צריכה את החופש ללכת בדרך שלה, ולא מתאימה באופייה להתמיד במסגרת קבועה ונוקשה לאורך זמן. צריכה בחייה תחלופה ועניין, לאתגר את עצמה בדברים חדשים.

  מבחינה פיסית: יכול להצביע על נוקשות בצוואר, שרירי צוואר כואבים ומכווצים לאורך זמן. יכול להעיד גם על כאבי ראש שמקורם בעורף.

 12.  

 13. בוהן נוטה מעט לכיוון אצבע 2: יש קושי מסוים להוציא דברים מרמת המחשבה לרמת הפרקטיקה. אוצרת בפנים רעיונות ומחשבות ומתקשה להוציאם לפועל, בגלל שמסננת מה לבטא החוצה ומה לא.

 14.  

 15. אצבע 5 נשענת על אצבע 4 ומכונסת מעט פנימה: יכול להעיד על מצב שזקוקה למעט שקט פנימי. אצבעות 4 ו 5 מייצגות את האוזניים: האוזן הפנימית (אצבע 5) והאוזן החיצונית (אצבע 4).

  מרגישה שחיקה ב"להקשיב החוצה", יכול להיות שעייפה מלשמוע מה צריך ומה מותר. זקוקה להתכנסות פנימה, כאילו סוגרת את איזור השמיעה.

  מבחינה פיסית: יכול להצביע על בעיות באוזניים, אולי בעיות שמיעה, סחרחורות, רגישות לרעש.

 16.  

 17. יובש בעקב: יכול להצביע על עייפות פיסית ואנרגטית. חוסר תנועה באזור האגן, אנרגיה מינית שזקוקה לתנועה ולהתפרצות מחודשת.

 18.  

 19. אדמומיות בעקב, בכרית הדריכה ובאצבעות: כמו אש שהתפשטה ומחפשת חומר בערה. יכול להעיד על כך שזקוקה לאנרגיה מחודשת של עשייה. זקוקה להתלהבות, לתנועתיות ולמרחב עשייה.

 

***האבחון הינו חלקי מאחר והוא מסתמך על סימנים חיצוניים בלבד. אבחון מלא כולל: תחושת המרקם של כף הרגל, טמפרטורה, צבע, מפת רגישות.

 

קראי עוד על רפלקסולוגיה, אבני מרפא -קריסטלים, הריון ולידה:

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי