נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

מאת נעמה גבאי

 

אילו סוגים של דלקת בנרתיק קיימים?

Image00003דלקת נרתיקית חיידקית, Bacterial Vaginosis, וגינוזיוס בקטריאלי
דלקת פרזיטרית בנרתיק, Trichomonas Vaginitis, טריכומוניאזיס
פטרת, Vulvovaginal Candidiasis, פטרת הנרתיק

 

שמות נוספים: זיהום בנרתיק, קנדידה Candida, קנדידה אלביקנס Candida Albicans, פטריה, פטריית קנדידה, דלקת פטרייתית, פטריה וגינלית, פטריה בנרתיק.

 

מהם הגורמים להיווצרות דלקת בנרתיק?

הסיבות לדלקת בנרתיק או פטרת הן רבות ומגוונות.
קיימים "גורמים חיצוניים" פיסיים, וקיימים "גורמים פנימיים" רגשיים ונפשיים.


גורמים פיסיים: אנטיביוטיקה, הריון, סכרת, סכרת הריון, דיאטה רבת פחמימות, מזון המכיל סוכר וקמח מזוקקים, מוצרי חלב, חולשה של מערכת החיסון, שטיפה וגינלית מרובה, שימוש בקוטל זרע, לחות כרונית בפות, שימוש בטמפונים ובתחבושות היגייניות, שימוש בחומרי רחצה מבושמים, מגע עם מימי הבריכה.


גורמים רגשיים ונפשיים: הימצאות במערכת יחסים אינטימית לא רצויה, חוסר רצון וחשק לקיים מגע מיני עם בן הזוג, משבר עקב פרידה מבן זוג, קיום יחסי מין תכופים, קיום יחסי מין חד-פעמיים, שותפים מיניים רבים, קיום יחסי מין בגיל צעיר למדי, ניצול מיני, תקיפה מינית, אלימות וחדירה למרחב האינטימי, אונס, מתח רגשי, טראומה רגשית, מצב רגשי ירוד, מצב נפשי מדוכדך, חוסר שמחת חיים, חוסר תשוקה לחיים, מצוקה כלכלית, חוסר יציבות כלכלית, תחושה של חוסר ביטחון כלכלי.

 

הסבר פיסיולוגי להיווצרות דלקת בנרתיק או פטרת

דלקת בנרתיק או פטרת, נגרמות כתוצאה מהפרה של איזון החיידקים בנרתיק, וכתוצאה מכך לעליה ברמת החומציות PH בנרתיק. דלקת בנרתיק או פטרת נגרמות כאשר יש ירידה בכמות החיידקים הטובים, לקטובצילים Lactobacillos המגנים על רירית הנרתיק ועלייה בכמות החיידקים המתסיסים: קנדידה אלביקנס Candida Albicans (פטריית שמר), חיידק הגרדנרלה וגינליס Gardella Vaginalis (המופילוס), טריכומונס Trichomonas Vaginitis, מיקופלזמה Mycoplasma Houinis.
החיידקים הלקטובצילים מייצרים חומצה לקטית, שומרים על חומציות PH תקינה של הנרתיק, ומונעים מחיידקים אחרים להידבק לנרתיק.

 

סימפטומים של דלקת בנרתיק, פטרת

גרד, עקצוץ, צריבה, הפרשה וגינאלית מוגברת, ריח חריף מהנרתיק, אודם בפות, נפיחות בפתח הנרתיק ובפות, כאב בעת קיום יחסי מין, כאב בעת חדירה, כאב בעת מתן שתן, גירוד ותחושת שריפה בנרתיק ובשפתיים, ירידה בחשק המיני, יובש בנרתיק.

 

רפואה משלימה על: דלקת בנרתיק, פטרת

נשים רבות, אובדות עצה, אינן מגיבות לטיפולים של הרפואה הקונבנציונאלית, ומשוכנעות שהרופאים פשוט לא אבחנו את הבעיה כראוי. חלקן ממשיכות לסבול מפטרת או מדלקת כרונית בנרתיק, וממשיכות לחפש פתרונות. כדי לפתור את הבעיה בצורה רצינית, אמיתית ועמוקה, יש לבחון את ההיבטים הרגשיים והנפשיים של אותה דלקת בנרתיק או פטרת, ולא לאבחן רק את הסימפטומים והגורמים הפיסיים.


דלקת בנרתיק או פטרת זו שפה של הגוף לחסום את עצמו ליחסי מין, למגע אינטימי. זו דרך של הגוף להגיד "לא", "לא רוצה", "לא מתאים לי".


דוגמא: אישה שאינה מעוניינת לקיים יחסי מין עם בן זוגה ובכלל, באותו הרגע, במהלך השבוע או לאורך תקופה, ובכל זאת מוצאת עצמה נענית לרצונותיו וצרכיו של בן הזוג, תפתח דלקת בנרתיק או פטרת.
דוגמא נוספת: אישה שנמצאת בתהליך פרידה מבן זוג, ומתקשה לסיים את הקשר, או נפגעה עמוקות מבן זוגה, או שחוותה בגידה באמון מצד בן זוגה, תפתח דלקת בנרתיק או פטרת.
דוגמא שלישית: אישה החווה חוסר יציבות כלכלית, וחרדה כיצד תצליח לכלכל את עצמה, את משפחתה, במהלך תחושות ההישרדות וההיאבקות בחיים, היא עלולה לפתח דלקת בנרתיק או פטרת.
דוגמא רביעית: אישה שיש לה שותפים מיניים רבים במיטה, או שמוצאת עצמה "קופצת" בטווח זמן קצר ממערכת יחסים אחת לאחרת, תפתח דלקת בנרתיק או פטרת.
דוגמא חמישית: כאשר נעשית חדירה בכוח למרחב האינטימי של אישה, כאשר היא מותקפת או נאנסת, לרוב תיווצר דלקת חמורה בנרתיק. עקב הטראומה שחוותה האישה, הנרתיק "נסגר", מתכווץ, נחסם, וכל ניסיון גברי, אינטימי או מיני, להתקרב אליה יעורר את הדלקת מחדש.


בגוף לא ניתן לשטות, הוא יוצר מחסומים ואזהרות במקומות שאיננו קשובים להם. כאשר אישה אינה פועלת על פי צרכיה המיניים, רצונותיה המיניים, תחושותיה המיניות, ורחשי ליבה, סביר להניח כי תסבול מדלקת בנרתיק או פטרת.

 

רפלקסולוגיה מאפשרת טיפול יעיל בדלקת בנרתיק ובפטרת

רפלקסולוגיה מסייעת לריפוי דלקת בנרתיק או פטרת.

 

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול מקצועית, יעילה ונעימה, מסייעת בריפוי בעיות וגינליות,

בריפוי סימפטומים הנלווים להם, ובריפוי טראומות ומשברים.

 

יתרונה של רפלקסולוגיה בכך שאינה חודרנית ואגרסיבית. נשים הסובלות מדלקות וכאבים בנרתיק ובפות, אינן צריכות שגם הטיפול יהיה כואב, חודרני ולא נעים. רפלקסולוגיה מציעה דרך טיפול שונה, רכה ונעימה, לפתור את הבעיה מן השורש.

 

רפלקסולוגיה מטפלת במכלול ההיבטים הפיסיים, הרגשיים והנפשיים הנלווים לדלקת בנרתיק, מתוך הבנה לגופה ולנפשה של האישה. טיפול רפלקסולוגיה לצד אבחון מקצועי, תורם לבניית מערך טיפול מתאים, ומטווה את הדרך לריפוי אפקטיבי שורשי.

 

 

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי