נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 בדיקת אולטראסאונד בהריון

מאת נעמה גבאי

מהי בדיקת אולטראסאונד?

בדיקת אולטראסאונד (סנוגרפיה) היא בדיקת על שמע, המתקבלת באמצעות מכשיר המפיק גלי קול. גלי הקול חודרים דרך הגוף, מוחזרים מן האיברים הפנימיים ומומרים לאותות חשמליים, שיוצרים תמונה על צג המכשיר. סריקת אולטראסאונד יכולה להתבצע בשני אופנים: באמצעות מתמר המועבר על בטן האישה או דרך פתח הנרתיק קרוב לצוואר הרחם.

 

 

ההבדל בין אולטראסאונד בטני לאולטראסאונד נרתיקי

בשבועות המוקדמים של ההיריון קל יותר לבצע סריקת אולטראסאונד דרך הנרתיק, משום שהרחם נמצא עדיין בתוך האגן והגישה אליו נוחה יותר דרך נרתיק האישה. באולטראסאונד בטני יש שכבות שומן ושרירים המפרידים בין המתמר לרחם, ולכן קשה לעיתים לדייק בסריקה, ולקבל תמונה ברורה של ההיריון.
בשבועות מתקדמים של ההיריון, מתרחק הרחם מהנרתיק, ואז האולטראסאונד הבטני הופך להיות יעיל יותר.

 

למה משמשת בדיקת אולטראסאונד?

בשבועות הראשונים להריון בדיקת אולטראסאונד משמשת לאישור קיום ההיריון, למציאת דופק העובר, לקביעת גיל ההיריון, ולמספר העוברים ברחם. מהחודש השלישי ניתן לגלות האם העובר סובל מפגמים מבניים מולדים (שקיפות עורפית), וכן את מיקום השליה, מין העובר, תפקוד האיברים ושלמותם (סקירת מערכות), ומאוחר יותר גם מעקב גדילה, הערכת משקל, גודל העובר, מנח ברחם, וכמות מי שפיר.

 

האם בדיקת אולטראסאונד בטוחה?

עוצמת הגלים המופעלת בסריקת אולטראסאונד אינה מסוכנת לאם או לעובר, משום שהדי הקול קצרים למדי ובעוצמה מאוד נמוכה, שאינה גורמת לנזק כתוצאה מחום. זאת על פי מחקרים ומבדקים שנעשו בנושא.

 

האם בדיקת אולטראסאונד אמינה?

בדיקת אולטראסאונד משקפת תמונה יחסית ברורה של מצב העובר והרחם, אך בדיקה זו אינה ודאית במאת האחוזים. אפשר לאתר פגמים מסוימים בסריקת אולטראסאונד, אך שום סריקה אינה מדויקת לחלוטין וגם תוצאות תקינות אינן מהוות בהכרח ערובה להתפתחות עובר בריא. כמו כן בדיקת אולטראסאונד אינה משמשת תחליף לבדיקות אחרות הנדרשות במהלך ההיריון.

 

תחושה פנימית - נקודת החוזק שלך

חשוב שתסמכי על תחושותייך הפנימיות, על הרגשתך את העובר בתוך רחמך, ותאפשרי לעצמך הריון נינוח ושקט מדאגות. את חשה את העובר טוב יותר מכל מכשיר או בדיקה חיצונית, והרגשתך הפנימית היא החשובה והקובעת.

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי