נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 מי מפחדת מלידה טבעית?

מאת נעמה גבאי

 

המאמר מציג דרך אחרת לחוות לידה, לבטוח בכוח הפנימי הקיים בנו כנשים, לסמוך על העוצמה הנשית הטבועה בנו, ולדעת שאנו יכולות ומסוגלות לחוות לידה טבעית, וליהנות מהחוויה.

 

המאמר בא לחזק את אותן נשים שרוצות ללדת לידה טבעית ופעילה, שחשות בפנים שהן סומכות ומאמינות בגופן וביכולתן ללדת לפי הקצב שלהן.

 

חשוב לציין, שכל אישה באשר היא צריכה ללכת אחר תחושותיה ורצונותיה. נשים שחושבות לקחת אפידורל בלידה, ומרגישות בטוחות יותר שהצוות הרפואי מוביל את הלידה, אז זו הדרך הטובה בשבילן. אין "נכון" או "לא נכון". כל אחת פועלות לפי מה שטוב לה.

 

בבתי חולים, בתקשורת, בסרטים, בשיחות סלון או חולין, לידה מצטיירת פעמים רבות כחוויה כואבת, מפחידה, בה האישה מאבדת שליטה על גופה ועל רצונותיה ותלויה לגמרי בצוות הרפואי. צירי לידה מתוארים ככאב בלתי נסבל, "כאב שלא חווינו אף פעם, ואי אפשר לתאר את התחושה עד שאת לא עוברת את זה בעצמך". כתוצאה ממחול השדים הזה, נשים הפנימו שלידה זו חוויה כואבת, מפחידה, של איבוד שליטה, ואין להן את הידע המקצועי כיצד להתמודד עם הלידה.

 

לידה טבעיתכנשים, יש לנו את הידע. הוא טבוע בנו, בכל תא ותא בגופנו. כל אישה יודעת מה עליה לעשות בשעת הלידה. הידע קיים בנו מדורי דורות, מועבר בתורשה מאם לבת, אינסטינקטים של טבע, שטבועים בנו ומכוונים אותנו בתהליך הלידה. כל מה שאנחנו צריכות זה להקשיב לסימנים ולאיתותים שהגוף נותן במהלך לידה, לפעול על פי הדחפים העולים בנו בשעת לידה. זו דרך טבעית ופשוטה לעבור את הלידה.

 

בחדרי לידה, בעניין של שגרה, מציעים לאישה היולדת את משכך הכאב אפידורל. הגישה ברפואה המערבית היא, צירים זה דבר כואב, שקשה מאוד להתמודד איתם ועדיף לקחת אפידורל. "למה לסבול אם יש פיתרון?" שמעתי אינספור פעמים את השאלה מופנית לאישה היולדת. האומנם? האם זה הפיתרון הטוב ביותר עבור היולדת והעובר שלה?

 

לא כל אישה יולדת מעוניינת לקחת אפידורל, ולפעמים דרוש רק קצת כדי לחזק את האמונה שלה בעצמה ובגופה, ולתמוך בה בלידה טבעית ופעילה.

 

אפידורל הוא דרך אחרת להתמודד עם הלידה, וגם שם נחוץ מהאם היולדת להיות קשובה לגופה ולעובר שבתוכה, כדי לעזור לו להיוולד החוצה לעולם. האפידורל מטשטש את כאבי הצירים, אך משבש את עבודתם היעילה בדחיפת התינוק החוצה מהרחם. כאן לדעתי, מתחילה עבודה קשה יותר של האם היולדת בשמירה על ריכוז והשתתפות פעילה בתהליך הלידה.

 

עלינו לזכור, שהגוף שלנו יודע היטב את תהליך הלידה, הצירים שהוא מייצר, חשובים לדחוף את התינוק החוצה מהרחם בתהליך מופלא של לידה. אין צורך לפחד מהצירים, אלא לקבל אותם באהבה, ולסמוך על גופנו שיודע לשחרר אנדורפינים כדי להקל על תחושת הכאב. אם רק נשחרר פחדים ותפיסות מגבילות שהושרשו בנו, אנו יכולות להוביל תהליך של לידה טבעית ופשוטה, בה אנו נמצאות במרכז החוויה.

 

הפחד הוא גורם מעכב בתהליך הלידה. כאשר אנו פוחדות מ "הלא נודע", פוחדות מכאב הצירים, פוחדות מאיבוד שליטה, פוחדות מהגישה של הצוות הרפואי, פוחדות מהחלטות שיקבלו עבורנו ועוד, אז אנו יוצרות מחסום בנפשנו ובגופנו, ועוצרות/ מאטות את תהליך הלידה. חשוב להבין שהכוח ללדת נמצא בתוכנו, אנחנו מכוונות ומובילות את תהליך הלידה, ואנו מסוגלות גם לשחרר החוצה את הפחד ולתת לתהליך הלידה לזרום בטבעיות.

 

בסיום הלידה, עם התינוקתלאישה, בלידה, דרושה אמונה ביכולות שלה ובידע הטבוע בה, לעבור את הלידה בצורה קלה וטובה. ליוויתי נשים בלידה שהאמינו ביכולתן ללדת לידה טבעית, שיחררו פחדים ותפיסות ישנות שלא שירתו את תועלתן, ואכן הלידה שלהן הייתה חוויה נפלאה ומופלאה. היו גם נשים שגילו במהלך הלידה את העוצמה והיכולת הטמונה בהן, והופתעו לגלות עד כמה הלידה קלה וזורמת, כשהן נענות לדחפים העולים בהן ונותנות לגופן לזרום בטבעיות בתהליך הלידה.

 

ליווי מקצועי של דולה בלידה בהחלט עוזר לעבור את התהליך בצורה קלה וטובה. דולה מקצועית יודעת להשתלב בקצב הלידה הטבעי של היולדת, להיות קשובה לסימנים במהלך הלידה, לתמוך בה בכלים שונים בזמן הצירים, ולתת לה עידוד, מילה טובה, ליטוף, שקט לפי הצורך, ולעטוף אותה בהרבה אהבה.

 

ישנן דרכים רבות ללדת, וכל לידה היא שונה ומיוחדת. תהליך הלידה אומנם דומה במהותו: התחלת התהליך בצירים או בירידת מים, ומעבר דרך שלושה שלבים בלידה: לטנטי, אקטיבי, פלטו- מעבר. אבל כל לידה שונה מהאחרת, אין סדר וחוקיות קבועים. תהליך הלידה אינו מתאפיין בתבנית מוגדרת מראש. לכל אחת הדרך שלה ללדת, כל אחת והקצב שלה. אין "צריך", אין "חייבת", אין "שעון סטופר", לידה זו לא תחרות ואין צורך למדוד זמן. אף אחת לא צריכה להוכיח "התקדמות בלידה" כל שעה עגולה.

 

הקשיבי לעצמך פנימה, לתחושות העולות בך, סמכי על הדחפים הבריאים הקיימים בך בלידה, האמיני ביכולתך כאישה לחוות לידה טבעית ופעילה, ותראי שהדרך לשם היא קלה ופשוטה.

 

קראי עוד על הריון ולידה, רפלקסולוגיה, אבני מרפא - קריסטלים:

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי