נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 זירוז לידה על ידי רפלקסולוגיה

מאת נעמה גבאי

בואי לקבל טיפול רפלקסולוגיה ייחודי משולב עם אבני קריסטלים והילינג שמסייע

בהשראת לידה (זירוז לידה).

 

מתי טיפול זה יכול לסייע לך? 

reflexology 3כאשר יש צורך לסיים את ההריון מסיבות של סוכרת הריון, רעלת הריון, מיעוט מי שפיר, משקל גדול של העובר, מחלה אוטואימונית של האם, הזדקנות שליה, כאשר נקבע מועד לניתוח קיסרי ומאפשרים זמן קצוב ללידה להתחיל... כאשר עברת ניתוח קיסרי בלידה הקודמת ונותנים לך "דד ליין" (תאריך סיום) ללידה הנוכחית, ועוד...

 

אם ברצונך להתחיל את הלידה באופן טבעי, רך ונעים, ולמנוע התערבות רפואית לסיום ההריון, הינך מוזמנת לבוא לטיפול תומך בהשראת לידה (זירוז לידה).

"זירוז לידה" טבעי

בהביאי מידע זה בפנייך, אני משתמשת במושג הרפואי השגור בפי כולם "זירוז לידה"... למעשה, מדובר בטיפול (רפלקסולוגיה) שתומך בתהליך הטבעי של סיום הריון והתחלת לידה. טיפול שתומך במצבך הבריאותי ובמקצב הפנימי של גופך, טיפול שמתואם עם צרכי העובר ואינו מזיק לו.

 

מצבים בהם ניתן להסתייע בטיפול רפלקסולוגיה ולהתחיל לידה:

  • מצב בו את נמצאת בלחץ ומתח, ויש לך חששות מתהליך הלידה ו/או משלב האימהות שאחרי.
  • מצב בו את סוחבת עימך טראומה מלידה קודמת, וחוששת-חרדה מהלידה הנוכחית.
  • מצב בו קיים חשש לעובר-תינוק בשל מגוון סיבות, כמו: סכרת הריון, רעלת הריון, מיעוט מי שפיר, "שליה זקנה" שאינה מתפקדת די הצורך, IUGR, משקל גדול של העובר, מחלה אוטואימונית של האם, ועוד...
  • כאשר נקבע מועד לניתוח קיסרי, ומאפשרים ללידה "זמן קצוב" להתחיל באופן טבעי
  • כאשר עברת ניתוח קיסרי בלידה הקודמת, ונותנים לך "דד ליין" (תאריך סיום) להריון הנוכחי.

 

reflexology 16זירוז לידה טבעי נעשה באמצעות טיפול רפלקסולוגיה, נעים ומרגיע, המסייע להתחלה של תהליך הלידה. לפעמים נדרשים 3-2 טיפולים כדי להביא אותך לנקודת פתיחה של לידה... הטיפולים מאפשרים לגופך להיפתח לתהליך הלידה, בקצב המתאים לך ולתינוקך. 

 

 

כיצד רפלקסולוגיה מסייעת בזירוז לידה טבעי?

טיפול רפלקסולוגיה יוצר גירוי והנעה של המערכת ההורמונאלית לפעולה, להפרשת הורמונים שיתחילו את תהליך הלידה. ההורמונים המופרשים בקצב מוגבר לקראת הלידה גורמים להתחלת צירים, לירידת מים או לריכוך והבשלה של צוואר הרחם, ובהמשך לפתיחה ומחיקה. רפלקסולוגיה המסייעת בהשראת לידה (זירוז לידה), מתמקדת במערכת ההורמונאלית, ותומכת גם במערכות נוספות בגוף, שהנעתן או הרגעתן בטיפול יכול לפתוח את השער להתחלת הלידה. באמצעות רפלקסולוגיה ניתן להכין את הגוף היטב ללידה, ולשחרר בעדינות מחסומים פיסיים ורגשיים, המונעים מהלידה להתחיל.

זירוז לידה טבעי לאם ולעובר

באופן כללי, מתחילים בזירוז לידה (השראת לידה) משבוע 37. בנסיבות מיוחדות, שנקבע מועד להתערבות רפואית, ניתן להתחיל בזירוז לידה בכל שלב. 

 

כאשר יש לאם מחסום של פחד מהלידה, ניתן לסייע באמצעות רפלקסולוגיה לשחרר את המחסום, ולהביא את האישה והעובר לידי התחלה של תהליך לידה.
יש נשים שזקוקות להנעה והמרצה לקראת הלידה, ויש נשים שזקוקות להרגעה והרפיה לקראת הלידה. הדבר תלוי במכלול סיבות וגורמים: מצב בריאותי בהיריון, מצב רוח, מאפייני אישיות, משברים, טראומות, פחדים וחששות מן הלידה, רצון לסיים את ההיריון, חוסר סבלנות, חוסר כוח להמשיך "ולסחוב" את ההריון, ניתוח קיסרי בלידה קודמת, ועוד...

 

חשוב להבין, שטיפול רפלקסולוגיה להשראת לידה (זירוז לידה) תומך בעובר, ומסייע בתהליך הבשלתו לצאת לאוויר העולם... העובר מקבל תמיכה ברובד הרגשי והנפשי להיפרד מהרחם, כדי שיוכל להפוך מ'עובר' ל'תינוק'. יש עוברים שזקוקים לזמן ארוך יותר ברחם ויש כאלה שמוכנים לצאת בשלבים המוקדמים להבשלתם.

 

כדי לסיים את ההיריון צריך שהשניים יהיו מוכנים ללידה: האם והעובר. כאשר אחד מהשניים אינו בשל ומוכן ללידה, נוצר קושי להתחיל את הלידה.

 

טיפול לזירוז לידה, מסייע גם לאם וגם לעובר להבשיל לתוך התהליך, לקבל תמיכה מלאה וטובה בכל הרבדים, ולהתחיל את תהליך הלידה נינוחים, רגועים וקלים יותר...

זירוז לידה - הגדרה


reflexology 8זירוז לידה (השראת לידה) בבית חולים נעשית בכדי לגרום להתחלה של לידה. זירוז לידה הוא מושג נרדף להשראת לידה, השגור בפי הרוב בהקשר של סיום הריון והתחלת לידה, ומשמש גם כמושג לקידום מהלך הלידה בחדר לידה. כאן אתייחס למושג "זירוז לידה" במשמעותו לגרום לפתיחת תהליך הלידה, כלומר, השראת לידה.

 

זירוז לידה רפואי

זירוז לידה נעשה בבית חולים כאשר האישה עברה 40 שבועות של הריון. ישנן כמה דרכים להשראת לידה רפואית:

1. פרוסטגלנדינים - החדרת חומר בצורה של נר, ג'ל או טבליות, אל תוך הנרתיק קרוב לצוואר הרחם. חומר מלאכותי זה מדמה את חומצת השומן הקיימת בנוזל הזרע של הגבר ובמי השפיר ברחם, ותפקידו לרכך את צוואר הרחם, ולגרום להתחלה של פתיחה ומחיקה. תהליך זה דורש אישפוז מתוכנן מראש בבית החולים.

2. קטטר אטד- בלון צינורי ארוך, המוחדר אל צוואר הרחם, ובאמצעות הגדלת נפחו יוצר לחץ מכאני על צוואר הרחם. פתיחה והתרחבות של צוואר הרחם גורם לבלון להחליק החוצה דרך הנרתיק. תהליך זה אורך מספר שעות ודורש אישפוז מתוכנן מראש בבית החולים.

3. סטריפינג - הפרדת קרומים של שק מי השפיר מדפנות הרחם. פעולה זו גורמת לשחרור של פרוסטגלנדינים, שמרככים את צוואר הרחם ומביאים לידי פתיחה. פעולה זו יכולה להיעשות בבית החולים על ידי הרופא במחלקה, או בביקורת השגרתית אצל רופא הנשים שבמרפאה.

4. פיטוצין - חומר המדמה את הורמון האוקסיטוצין, ניתן בעירוי דרך הוריד, וגורם להתכווצויות חזקות של שריר הרחם. פיטוצין גורם לצירים חזקים, תכופים וארוכים, הגוף אינו מספיק להפריש כמות מספקת של אנדורפינים לשיכוך הכאבים, וכמות החמצן המגיעה לרחם יורדת בשל ההתכווצויות האינטנסיביות. כך, הצירים כואבים יותר, ולא מתאפשר לאישה ולעובר להתאושש היטב בין הצירים. 

 

ללכת עם הגוף...

זירוז לידה על ידי רפלקסולוגיה היא דרך נעימה ועדינה לפתוח את מערכות הגוף לתהליך של לידה. בדרך טבעית יש התחשבות במכלול הגורמים והסיבות שמעכבים את הלידה, ועל פי זה ניתן לכוון את הטיפול. אין טעם ללכת בכוח נגד הגוף והנפש, ואין טעם להאיץ בכוח בתהליך שעוד לא מוכן להיפתח. אם אכן יש עיכוב בתהליך הלידה, חשוב להבין מהי הסיבה, ולכוון את טיפול הרפלקסולוגיה בהתאם.

 

טיפול הרפלקסולוגיה נתמך על ידי הילינג ואבני קריסטלים, שמסייעים לנקות רעלנים ואנרגייה כבדה שחוסמת את תחילתה של הלידה. אלה הן שתי שיטות טיפול רבות עוצמה, שתומכות בתהליך הפתיחה של הלידה ומסייעות בשחרור רגשי, ציפייה, לחץ, דאגה, חששות ופחדים וכל סוג של אנרגיה מעיקה ומכבידה.. שילוב בין שיטות טיפול נפלאות אלה, רפלקסולוגיה, הילינג ואבני קריסטלים, יסייע לך ולעובר/ית בתהליך טבעי של התחלת לידה.
 

זירוז לידה טבעי יכול להוות תחליף לזירוז לידה רפואי, בדרך רגישה, נעימה ומתחשבת.

 

חשוב לזכור:

לפעמים נדרש יותר מטיפול אחד על מנת לסייע בפתיחת תהליך הלידה. זהו תהליך שמכבד את האישה ההרה ואת עוברה, ומאפשר להם להיפתח בקצב הרצוי והמתאים ללידה. זה אינו תהליך אינסטנט שמתיימר לזרז לידה ב "לחיצת כפתור".

 

צרי קשר לקבוע טיפול

מחירון טיפולים

 

קראי עוד על הריון ולידה, רפלקסולוגיה, אבני מרפא - קריסטלים:

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי