נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 הכל על חומצה פולית

מאת נעמה גבאי

 מהי חומצה פולית?

חומצה פולית היא ויטמין מקבוצת B, הנמצאת בריכוז גבוה בחוט השדרה, ועוזרת לבנייה והתחלקות תאים חדשים בגוף באמצעות ייצור חומצות גרעין (דנ"א, רנ"א). חומצה פולית חיונית בייצור תאי דם אדומים המובילים חמצן, חיונית לפעילות תקינה של מערכת העצבים המרכזית, חיונית לחילוף חומרים תקין. השם מגיע מהמילה הלטינית folium שפירושה עלה.

 

במה מסייעת חומצה פולית בהריון?

לעובר: חומצה פולית ידועה כחומר חיוני להתפתחות תקינה של העובר בשבועות הראשונים להריון: מסייעת להתפתחות תקינה של המוח ושל מערכת העצבים המרכזית. חסר בחומצה פולית יכול להגביר את הסיכון לשדרה שסועה, חיך ושפה שסועה או מומים אחרים בצינור העצבי. התעלה העצבית נסגרת כ 3-4 שבועות לאחר ההפריה.
לאישה בהריון: חומצה פולית חיונית לפעילות מעיים, ועוזרת במניעת אנמיה. חסר בחומצה פולית עלול לפגוע ביכולת הגוף לייצר תאי דם אדומים, ולגרום למצב של אנמיה מגאלובלסטית. בהריון הגוף דורש כמות כפולה של חומצה פולית.

 

מתי מומלץ לצרוך חומצה פולית?

בגיל הפוריות מומלץ לנשים לצרוך לפחות 400 מיקרוגרם של חומצה פולית מדי יום. זאת מכיוון ששדרה שסועה עלולה להיווצר אצל עובר מתפתח עוד לפני שהאישה מגלה כי היא בהריון. כאשר ההיריון מתוכנן, מומלץ לקחת חומצה פולית כ- 3 חודשים לפני הכניסה להריון ועד לסיום הטרימסטר הראשון. אם ההיריון אינו מתוכנן, אפשר לקחת חומצה פולית מזמן גילוי ההיריון.

 

מקורות לחומצה פולית

חומצה פולית נמצאת באופן טבעי במזון בצורת פולאט. מזונות בהם מצוי פולאט: עלי ירקות ירוקים, תרד, מנגולד, ברוקולי, אספרגוס, ירקות שורשים, לפת, כרוב, אפונה, גרעינים מלאים, דגנים מלאים, אורז מלא, פטריות, כבד, בשר בקר, עוף, אגוזים, תפוזים, קטניות מיובשות, חלמון ביצה, חלב מלא, תמרים, בננה, תות שדה, דג טונה, דג סלומון, דג אלתית, צדפות.

רמת הספיגה של חומצה פולית סינתטית (כדורים) בגוף גבוהה יותר מרמת הספיגה של חומצה פולית טבעית. לכן, גם אם הינך מקפידה על מזונות עשירים בפולאט, רצוי ליטול כדורים של חומצה פולית לפני הכניסה להריון.

 

קראי עוד על הריון ולידה:

טיפול רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

קורס הכנה ללידה

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי