נעמה גבאי: ריפוי שמאני, שפת האור, רויאל ג'מס (פירמידה)

כתבו לי מייל: namigab@gmail.com

ניתן לשלוח הודעה בווטס-אפ לנייד: 33624400096+

 לידה טבעית

מאת נעמה גבאי

 

קיימות דרכים רבות לחוות לידה, והחוויה לא חייבת להיות טראומתית וכואבת. לידה טבעית מתאפשרת כאשר אישה סומכת על תחושותיה ועל האינטואיציה שלה, כאשר היא נענית לקצב הטבעי של גופה, ומגיבה על פי דחפים ואינסטינקטים. אז הלידה הופכת לחוויה מופלאה, ביחד עם תינוקה.

 

כיצד לידה טבעית הופכת לחוויה טובה?

לידה טבעית הופכת להיות חוויה טובה כאשר יש לך את הידע והכלים הנדרשים לעבור כל שלב בלידה. ידע זה כוח, עוצמה. כאשר את יודעת מה לעשות בשלבים השונים של הלידה, כיצד לנשום, כיצד לנוע, באילו תנוחות להיעזר, באילו עזרים חיצוניים להסתייע, הלידה הופכת להיות נינוחה, זורמת, רגועה. הפחד מהלא נודע נעלם, ואת מרגישה חזקה ובטוחה בעצמך וביכולות שלך ללדת באופן טבעי, ללא כל התערבות רפואית.

 

הקו המנחה של לידה טבעית הוא להשאיר את השליטה על הלידה בידייך. שליטה זו מתאפשרת כאשר כל עוד הלידה זורמת באופן טבעי, ללא התערבות רפואית, כגון: פקיעת מים מלאכותית, הזלפת פיטוצין, אפידורל, שכיבה ממושכת על הגב, חוסר תנועה, מוניטור פנימי (סקאלפ אלקטרודה), לחץ מצד הצוות הרפואי, ועוד...  לידה טבעית זורמת בנינוחות כאשר האחריות על גופך נמצאת בידייך, ואת בוחרת כיצד לנוע, כיצד לנשום, באיזו תנוחה ללדת, וכיצד נעים לך שיתמכו בך בלידה.

 

נשימה ותנועה הם שני מרכיבים מאוד חשובים והכרחיים בתהליך של לידה טבעית.

 

נשימה טובה תעזור לך לקדם את הלידה באופן טבעי, ותקל על כאבי צירים באופן משמעותי. כאשר השרירים והאיברים הפנימיים מקבלים אספקת חמצן ראויה, רמת הכאב פוחתת. נשימה עוזרת לעובר ברחם לקבל את החמצן הדרוש לו בלידה, ומקלה על יציאתו לאוויר העולם. נשימה מסייעת לך להתרכז בתהליך של לידה טבעית.

 

תנועה עוזרת לכאב לנוע החוצה מגופך ומגבירה את המיקוד שלך בתהליך לידה טבעית. גוף שנמצא במצב סטאטי בשכיבה על מיטה נוטה להיות מכווץ, חסר אונים והכאב מורגש ביתר שאת. כשאת נמצאת בתנועה, מניחה לעצמך להקשיב לגופך, ולנוע באופן טבעי, את עוזרת לתינוק לנוע בתוך תעלת הלידה, ומעודדת את התקדמות הלידה.

 

כאשר נשימה ותנועה מתקיימים במשולב במהלך לידה טבעית אז הלידה קלה יותר. תנועה ונשימה מסייעות לתהליכים פיסיולוגים בגופך להתרחש, מסייעות להתקדמות הלידה, ומפחיתות את עוצמת הכאב. הרגשתך בלידה טבעית תהיה טובה יותר כאשר את נענית לקצב הטבעי של גופך.

 

אישה ששוכבת על מיטת הלידה, לרוב על גבה, תחוש כאב וחוסר האונים ביתר עוצמה בשל חוסר יכולתה לנוע ולנשום כראוי. נשימתה תהא רדודה או עצורה בגלל כאבי צירים, ויכולת התנועה שלה מוגבלת על המיטה.

 

כל אישה יכולה לחוות לידה טבעית, קלה וטובה, כאשר היא מקשיבה לדחפים ולרצונות העולים בה במהלך לידה. אינסטינקטים, אינטואיציה וקול פנימי, עוזרים להנחות אותה בחווית הלידה הפרטית שלה. בלידה טבעית, לרוב, אין צורך בהתערבויות רפואיות. אישה יודעת מה נכון עבורה ועבור תינוקה, והאינטואיציה שלה משמשת אותה בבחירות שהיא עושה במהלך לידה טבעית.

 

כיצד להתכונן ללידה טבעית

רצוי מאוד להכין את עצמך לקראת כל סוג של לידה, ובפרט בחוויה של לידה טבעית. כדי למנוע נזקים במהלך הלידה, ולהימנע ממצבים בהם את ניצבת חסרת אונים, רצוי שתתרגלי בבית טכניקות שונות של נשימה ותנועה. טכניקות אלה יסייעו לך להכיל את הלידה, ולקדם אותה באופן טבעי. בקורס הכנה ללידה את ובן זוגך מקבלים כלים שישמשו אתכם במהלך הלידה. הכנה ללידה טובה כוללת תרגול מעשי נרחב, שנותן בידיכם כמה טכניקות וכלים להתמודד במצבי הלידה השונים, להקל על כאב, לקדם את הלידה, להרגיע חששות ופחדים.

 

תמיכה מקצועית בלידה טבעית

בנוסף לנשימה ולתנועה פעילה בלידה טבעית, את יכולה להיעזר בליווי של דולה, שתעניק לך תמיכה מקצועית עם מגוון של אמצעים וידע העומדים לרשותה. דולה מסייעת לך לקדם את הלידה באופן טבעי, באמצעות עזרים טבעיים, כגון: רפלקסולוגיה, עיסוי, שיאצו, אקופרסורה - נקודות לחיצה, שמנים ארומתרפיים, תמציות טבעיות. כל אלה משמשים עזר רב בלידה ומעניקים לך תמיכה טובה בחוויית לידה טבעית. באמצעות עזרים אלה, ניתן לעודד התקדמות בלידה בעת הצורך, להניע, להפעיל, לחזק, להרגיע, להקל, להרפות, לשחרר מתח וחרדה, ולהפחית בעוצמת הכאב.

 

במהלך לידה טבעית, את זו שקובעת את קצב הלידה שלך. את בוחרת את הדרך המתאימה לך ולתינוקך לעבור את חווית הלידה. כשיש לך את הידע והכלים, אז יש לך את העוצמה והיכולת להחליט מה טוב לגוף שלך ולתינוק שלך.

 

קראי עוד על הריון ולידה, רפלקסולוגיה, אבני מרפא - קריסטלים:

הריון ולידה:

דולה

קורס הכנה ללידה

רפלקסולוגיה נשים בהריון

רפואה משלימה לבעיות נפוצות בהריון

רפלקסולוגיה לתמיכה בהריון

תוכנית לידה

היפוך עובר

זירוז לידה

הכל על שליה

עצות שימושיות ללידה

תיק לידה

מתי להגיע לחדר לידה

חשיבותה של דולה בלידה

רפלקסולוגיה כעזר בלידה

נשימה בלידה

לידה טבעית

מי מפחדת מלידה טבעית?

לידה טבעית או התערבות רפואית

חווייתו של תינוק בלידה

משככי כאב בלידה: אפידורל ועוד

כאב בתהליך הלידה

לידה: התקשרות ומגע ראשוני עם התינוק

ניתוק/ חיתוך חבל הטבור בלידה

רפלקסולוגיה לאחר לידה

על הנקה, קולוסטרום וחלב בשל

סיפורי לידה

רפלקסולוגיה:

טיפול רפלקסולוגיה

סדנת רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה בטיפול דלקת בנרתיק

רפלקסולוגיה בטיפול שחלות פוליציסטיות

רפלקסולוגיה בטיפול כאבי גב

רפלקסולוגיה בטיפול עצירות

רפלקסולוגיה בטיפול בצקות

רפלקסולוגיה בטיפול כאב ומחלה כרונית

רפלקסולוגיה מטאמורפיק

רפלקסולוגיה, שליטה והרפיה

אבחון כף רגל: חסימה בביטוי אישי

אבני מרפא - קריסטלים:

טיפול באבני מרפא - קריסטלים

סדנת קריסטלים

כל מה שרצית לדעת על אבני מרפא - קריסטלים

שימוש באבני מרפא - קריסטלים

אבני מרפא - קריסטלים המסייעות בכניסה להריון

תכונות קריסטלים ומשמעותן לפי סדר א"ב

xhtml | css | כל הזכויות שמורות © 2006-2027 דרך אור נעמה גבאי